• Úvod
  • Stretnutie literátov v Malej Fatre

Stretnutie literátov v Malej Fatre

V krásnom a útulnom prostredí Gazdovského dvora v Turčianskych Kľačanoch sa posledný novembrový víkend stretli, vzdelávali a tvorili literáti z Martina, Považskej Bystrice, Českého Tešína, Žiliny a blízkeho okolia. Počas dvoch dní absolvovali niekoľko aktivít zameraných na tvorivé písanie vo viacerých literárnych žánroch. Spontánne etudy účastníkov stretnutia boli inšpirované aj umeleckými dielami (výtvarné, sochárske, filmové, literárne). Lektormi literárnej dielne boli spisovatelia a bývalí vedúci Literárneho klubu Silans v Žiline Peter Ničík, Marek Matuška a Miloš Ondrušek. V príjemnej priateľskej atmosfére iniciatívni literáti pracovali až do neskorých večerných hodín. Hosťom nedeľňajšieho programu bol Igor Válek, ktorý sa tiež zapojil do tvorivých cvičení, podal spätnú väzbu na vytvorené práce a poskytol nové zaujímavé informácie v oblasti publikačnej činnosti. Na workshope vznikli mnohé vydarené útvary, upevnili sa literárne priateľstvá. Účastníci skonštatovali, že to bol pre nich zmysluplne strávený víkend. Nabrali inšpiráciu a chuť k novej tvorbe, a preto veríme, že o podobné vzdelávacie aktivity bude záujem aj v budúcnosti a literárne umenie sa stane príťažlivejším i pre mladšie vekové kategórie žilinského kraja.

Organizátorom podujatia bolo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

Mgr. Viktória Svetkovská

Krajské kultúrne stredisko v Žiline

www.krkszilina.sk

Aktuality

Súťaže

AMFO 2019

Termín uzávierky: 16. január 2019 • Propozície regionálnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2019 – ... Celý článok

Kam dnes

Nie sú dostupné žiadne podujatia