• Úvod
  • Výtvarníci inšpirovaní Farbami prírody

Výtvarníci inšpirovaní Farbami prírody

Žilina, 14. 11. 2018

V utorok 13. novembra 2018 sa uskutočnila vernisáž výstavy Farby prírody ponúkajúca najmä obrazy z rovnomenného výtvarného plenéra, ktorý sa konal v októbri 2018 v Terchovej Šípkovej. Vo foyeri Úradu Žilinského samosprávneho kraja sú vystavené práce dvadsiatich štyroch neprofesionálnych výtvarníkov doplnené o diela akad. mal. Stana Lajdu. Krátky kultúrny program spestrili hrou na gitare a akordeóne žiačky zo ZUŠ Ladislava Árvaya.

Za spoluprácu počas výtvarného plenéra sa poďakovali lektori Klubu neprofesionálnych výtvarníkov Stano Lajda a Andrej Mazúr. „Výtvarný plenér je určený pre každého, kto zdieľa nadšenie pre tvorbu a lásku k prírode. Je to príležitosť nielen zdokonaľovať svoju tvorbu, ale aj spoznať kolegov z klubu. Vždy tu vládne príjemná, priateľská atmosféra,“ povedal Andrej Mazúr.

Srdečne pozývame všetkých obdivovateľov výtvarného umenia na výstavu, ktorá je sprístupnená do 30. novembra 2018 počas pracovných dní od 8.00 do 15:00 hod. vo Foyeri ŽSK na ulici Komenského 48 v Žiline.

Organizátorom výstavy bolo Krajské kultúrne stredisko (KrKS) v Žiline v spolupráci s Klubom neprofesionálnych výtvarníkov pri KrKS. Výtvarný plenér Farby prírody z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

Mgr. Petra Rovderová

Krajské kultúrne stredisko v Žiline

www.krkszilina.sk

Aktuality

Súťaže

AMFO 2019

Termín uzávierky: 16. január 2019 • Propozície regionálnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2019 – ... Celý článok

Kam dnes

Nie sú dostupné žiadne podujatia